Често пъти в общуването си ние използваме изрази като "ябълка на раздора", "ахилесова пета", "дамоклев меч", "зарът е хвърлен". И отлично разбираме какво означават те. Ала ако ни попитат как са възникнали, със сигурност бихме се замислили. Е, след прочита на тази чудесно написана книга това вече няма да е проблем. Авторът Владета Янкович, е известен сръбски политик, но наред с това и професор, философ, писател и литературен теоретик. Отличното му познаване на старата история и увлекателното му разказваческо умение си дават среща тук в книгата Мъдрости от Античността. Кратко, ... |
|
"Писането на Йорданка Белева поставя в своя център белезите - белезите от миналото, които ни задължават да го помним; белезите от настоящето, които ни помагат да го живеем, и белезите от бъдещето, които знаем, че ще получим. Така тя като автор ни въздейства три в едно: да помним, да издържаме, да знаем." Митко Новков "Харесвам прозата на Йорданка Белева заради тази невероятна, доведена до съвършенство сложност на простотата, харесвам езика, на който са написани нейните разкази и с който тя си "играе", както неуморните и винаги различни вълни си играят с неуморния и винаги еднакъв бряг." ... |
|
Разказите и историите в тази книга са събирани в продължение на 10 години. "Хвърчило към рая" ни запознава с вдъхновяващи личности, с техния наистина безграничен потенциал за себенадмогване и изцеление, до техните вътрешни бесове, размисли, чувства и осъзнаване."Липсата на смисъл е мрачна бездна, в която мнозина са сглупили да погледнат. Но ако твърде дълго се взираш в бездната, както казва Ницше, бездната ще се взре в теб. За щастие имаме тази книга на д-р Неделя Щонова, която ни насърчава да откриваме смисъла. И дори ни учи как чрез това откривателство да лекуваме душата и тялото си. Мотивира ни да ... |
|
Ако имате малко повече късмет, спасението ще ви намери. Защото всеки от нас има нужда да бъде спасен, поне веднъж. От илюзии, от страхове, от някои демони. Спасението има много лица и обикновено не го разпознаваме като такова от първия път. Може да е смърт - за госпожа Кети, любов - като при Наталия, коте за лудия, бебе за шофьорката на такси, пътуване за Борис, шинели за хора без палта... И всички сме едновременно спасени и спасители, защото, спасявайки някого, всъщност спасяваме себе си. Тази книга с разкази е първа за Емилия Милчева, журналист, работила в БТА, в. "Труд", в. "Класа", Градски вестник, ... |
|
Любовни стихове ... ЖЕНА НА БАЛКОНА Каква жена, каква камбанария, застанала пред моя млад олтар. Защо ли да се правя на светия, когато аз съм раждан за звънар. За такава хубава жена, сътворена от магия блага, дяволското ми сърце призна, че глава и къща се залага. Колко огън, колко нежен плен има в двете й очи небесни. Господи, дадеш ли я на мен, черква ще ти построя от песни. ... |
|
Книгата е част от поредицата "Анишър" на издателство "Егмонт". ... Не знае кой е баща ѝ, нито каква е историята му. Но ако имаше възможност да разбере повече за миналото си, дори то да е тъжно, дали щеше да иска да узнае? Това е дилемата на нейния живот. Не я познавате и не сте чували за нейното семейство. Но ако научите, че името ѝ е Ася и тя е копелето на Истанбул - ще искате ли да разберете още? Ако знаете, че в този роман драмата между арменци и турци е подправена с цианкалия на чудовищна тайна, ще го прочетете ли? Това е книга за разпилените зърна на нара. Ася Казанджъ живее в ... |
|
„Събитията и героите в тази книга са истински, но от съображения за сигурност имената им са променени. Поне с това да покажа някакво творчество. Шегувам се, разбира се. Но поради по-напредналата ми възраст много от случките и срещите ми с различни хора са неподредени и разфокусирани. Иначе са реални, защото са моят живот. Все пак са от втората половина на двайсети век. Нямаше СПИН, цветна телевизия, джиесем и ГМО. В София киселото мляко го режеха с голяма лъжица, а след “Кръста” започваха опитните ни полета. Там ние, млади пионери, садяхме цвекло..."Стефан Димитров ... |
|
Трето, преработено и допълнено издание. ... Една потресаваща реална човешка история! Той беше с дълга коса и изключително интелигентно за годините си момче, което казваше, че е полковник от КГБ, учил специална Подземна академия. 17 години от живота му бяха преминали под земята. Академията била затворена биологична система - лаборатория за създаване на свръхчовеци. Над 4000 деца на 5-годишна възраст били отвлечени от родителите им, за да участват в чудовищния експеримент. Половината от тях загинали или полудели от свръхвисоките психически и физически натоварвания. Обучението се извършвало с най-модерните методи на ... |
|
Имате проблеми в работата, семейството, с роднините? Няма по-просто решение от това да си подарите един ден и да го прекарате както си пожелаете. Прочетете как го прави "великолепната четворка" - двама братя и две сестри. Най-големият брат решава да избяга от досадната сватба на роднините еснафи. С двете си сестри отива при най-малкия брат, който работи като екскурзовод в замък. Четиримата напускат ежедневието и се отправят към щуротиите, които са вършили като тийнейджъри, отдават се на радостите в живота, лоарското вино, веселбата и блаженството да бъдат заедно, да усещат взаимната си обич и подкрепа. Анна ... |
|
До последното наше дихание. Той е Оливър Барет IV, хокейна звезда, възпитаник на Харвард, от богато англосаксонско семейство и с предстояща бляскава кариера в правото. Тя е Джени Кавалиери, остроумно момиче със скромен италиански произход, което учи музика в колежа Радклиф. Наглед те нямат нищо общо помежду си, но между тях пламва любов, която е готова да устои на всичко... Макар да е обречена да свърши твърде рано. Любов, която ще отеква дълго в сърцето ви. ... |
|
"От шума на много хора, от досада и умора към съня си тръгвам и мълча. От пера на късни птици, от заплетените жици не намирам своята врата. Откога не съм се връщал в този град и в тази къща, откога ключът ръждясва в мен? Под прозорец на мечтател, от тъга по стар приятел ще осъмна с цвете във ръка.""По първи петли", Михаил Белчев ... |
|
Mi 4e kvo ot tv@?... Най-смешно-тъжните мемоари, които някога сте чели."Когато се влюбвах, по-лесно ми бе да го изразя с мелодия, отколкото с думи. Повярвайте, че е така, преди да сте прочели тази забавна книга. Всичко в нея е истина, но историите толкова ще ви разсмеят, че има опасност да не гледате сериозно на автора ѝ. Което според него е най-големият плюс в живота - никога да не се взимаш насериозно!""Ще хвърля всяка празна чаша и нека на парчета, на прах да стане в моите нозе. Не търся упреците ваши и мъдрите съвети, любов назаем никога не взех." Развигор Попов ... |